Milyen eredménnyel zárult a projekt?
Az offline szimuláció nagy segítség volt: a kicsinyített máson addig módosítottunk, míg megbizonyosodtunk arról, hogy a gép tökéletesen végzi az alapanyagok folyamatos üzemben történő megkeverését és kellően homogén lesz a massza. A tesztek segítségével kiderült, hogy változtatni kellett az eredetileg tervezett keverőelemek kialakításán. A méretüket módosítani kellett, a keverőtengely szögét is finomhangoltuk, és még a keverőelemek elrendezését is optimalizáltuk, hogy az anyagtovábbítás tökéletes legyen, de közben pont annyi ideig maradjon a keverőtérben az anyag, hogy kellően összekeveredjen. A teszt arra is jó volt, hogy a berendezés tisztíthatóságát ellenőrizzük, hiszen a teszt kiadott egy pár holtteret, ahol felgyűlt volna és bomlásnak indulhatott volna az alapanyag.
Az offline szimuláció elvégzése után vágtunk bele a nagy gép megépítésébe és néhány hét alatt leszállítottuk a berendezéseket. A kész gép természetesen élelmiszeripari előírásoknak megfelel, FDA tanúsítvánnyal rendelkező alkatrészek kerültek beépítésre, élelmiszeripari zsírt alkalmaztunk a csapágyakhoz, hajtóművekhez, a porkeverő belső varratait visszacsiszoltuk, holttereketől mentesen alakítottuk ki.
Ebből az esetből is láthatod, hogy ha van olyan feladat, amit nem nagyon csinált még más, mi vállaljuk a tesztelést és a fejlesztést is. A megrendelő ötletéből, a szokásos K+F tevékenységet lerövidítve egy kézi skicc alapján elkészítettük a mini modellt, ahogy azt az ismereteink alapján megfelelőnek véltünk, így a nagy gépnél már tízest tudtunk dobni és szépen végzi a dolgát, mindenki nagy örömére.